Have questions and need help?
support@ebooks2go.com

Rozhovory Z Druhej Polovice 20. Storočia

Overview

Publisher
Tektime
Released
June 25, 2022
ISBN
9788873049944
Format
ePub
Category
Language Arts

Book Details

Počas jeho dlhej kariéry ako zvláštny a zahraničný korešpondent pre najvýznamnejšie talianske publikácie a štátneho vysielateľa RAI sa Marco Lupis zblížil s mnohými ľuďmi, ktorí sformovali svet, tak ako ho dnes poznáme. Lupis v tejto knihe spomína na najdôležitejšie rozhovory svojej kariéry, a to nielen s odvážnymi mužmi a ženami, ktorí zasvätili ich život boju proti nespravodlivosti a zneužívaniu moci, ale aj s niektorými z najväčších mien súčasnej doby: s laureátmi Nobelových cien, hlavami štátov, rockovými hviezdami, supermodelkami,...
Táto kniha ponúka jedinečný pohľad na päťdesiat osobností, ktoré nejakým spôsobom ovplyvnili druhú polovicu 20. storočia. Nájdete tu exkluzívne rozhovory, ktoré Marco Lupis uskutočnil počas jeho dlhoročnej kariéry ako zvláštny a zahraničný korešpondent pre Latinskú Ameriku a Ďaleký východ pre niektoré z najväčších médií v Taliansku vrátane Corriere della Sera, Panorama, L'Espresso, La Repubblica a RAI. Môžete si prečítať o popredných predstaviteľoch zo sveta politiky, kultúry a umenia, vrátane rockovej hviezdy Petra Gabriela, speváka a skladateľa Franca Battiata, supermodelky Claudii Schiffer, mexického revolucionára Subcomandante Marcosa, laureátky Nobelovej ceny a barmskej vodkyne Aung San Suu Kyi, kolumbijskej političky Ingrid Betancourt, argentínskeho prezidenta Carlosa Menema, japonského a čínskeho spisovateľa, ktorí vyhrali Nobelove ceny Kenzaburō Ôe a Gao Xingjian a predsedu Východného Timoru a laureáta Nobelovej ceny Josého Ramos-Horta. Niekedy dramatické, občas vtipné, ale vždy presné a plné fascinujúcich odhalení, Lupisove rozhovory sa zaoberajú dôležitými problémami modernej éry: vojna, sloboda, boj proti nespravodlivosti a hľadanie pravdy, či už prostredníctvom politiky, literatúry, umenia alebo kinematografie.

Author Description

Novinár, fotograf a autor, Marco Lupis pracoval ako korešpondent pre taliansky denník La Repubblica v Hong Kongu. Narodil sa v Ríme v roku 1960 a pracoval po celom svete pre viaceré významné talianske publikácie (Panorama, Il Tempo, Corriere del-la Sera, L`Espresso a La Repubblica) a pre štátneho vysielateľa RAI. Bol často vysielaný do vojnových zón a bol jeden z mála novinárov, ktorí sa venovali masak-rom v nadväznosti na vyhlásenie nezávislosti vo Východnom Timore, krvavým bitkám medzi kresťanmi a moslimami na ostrovoch Maluku, bombovým útokom na Bali a epidémii SARS v Číne.

Read this book in our EasyReadz App for Mobile or Tablet devices

To read this book on Windows or Mac based desktops or laptops:

Recently viewed Books

Help make us better

We’re always looking for ways to improve. If you’ve got feedback or suggestions about how we can do better, we’d love to hear from you.

Note: If you’re looking to solve a problem with your URMS eReader, app, or purchase, visit our Help page, or submit a help request.

What is the purpose of your visit?
Did you accomplish your goal?
Yes No
Where can we improve?
Your comments*