Have questions and need help?
support@ebooks2go.com

Egzotik Ve Evcil Hayvanlar: Stresli Bir Hayattı Sakinleştiren Bir Etki...

Overview

Publisher
Tektime
Released
September 21, 2023
ISBN
9788835454779
Format
ePub
Category
Animals

Book Details

Bu kitapta insanların evcil hayvan olarak beslediği en yaygın ve etkileyici hayvanlardan bazılarını keşfedeceğiz. İnsanlar aralarında kedilerin, köpeklerin, atların, örümceklerin, yılanların ve değnek çekirgelerin de olduğu farklı evcil ve egzotik hayvanların davranışlarını, biyolojilerini ve ekolojilerini, yıllar boyunca araştırıp incelemiştir. Kediler ve köpekler binlerce yıl önce evcilleştirilirken, dünyada en sevilen evcil hayvanlar arasında yer alırlar. Sadakatleri, dostlukları ve oyuncu doğalarıyla bilinen hayvanlardır. Diğer taraftan atlar, uzun bir tarih boyunca, ulaşım, tarım ve spor dahil olmak üzere insanlara farklı faaliyetlerde yardımcı olmuştur. Egzotik evcil hayvanlara gelirsek, örümcekler, yılanlar ve değnek çekirgeleri evlerimizde baktığımız en ilginç canlılar arasındadır. Bu yaratıklar herkese uygun olmayabilir, ama eşsiz uyum yetenekleri ve davranışlarıyla onları gözlemlemek çok ilgi çekici olabilir. Mesela örümcekler karmaşık ağ yapma yetenekleri sayesinde avlarını kolaylıkla yakalayabilir. Diğer taraftan yılanların eşsiz bir hareket ve avlanma yolları vardır, bu da onları diğer hayvanlardan ayrı kılar. Son olarak, çalı çekirgesi de denen değnek çekirgeleri kamuflaj ustasıdır, avcılardan uzak durmak için çevrelerine kusursuz bir uyum sağlarlar. Bu kitapta, sözünü ettiğimiz hayvanların dünyalarına girerek, kendilerine özgü özelliklerini, bakımları için nelerin gerektiğini ve onları evcil hayvan olarak beslerken ne gibi riskler ortaya çıkabileceğini inceleyeceğiz. İster deneyimli bir evcil hayvan sahibi, ister ilk defa hayvan besleyecek biri olun, bu kitap sözü geçen muhteşem canlılarla ilgili daha fazla şey öğrenmek için harika bir kaynaktır.
Umarım kitaptaki bilgiler sizin için faydalı ve işe yarar olur.

Author Description

Read this book in our EasyReadz App for Mobile or Tablet devices

To read this book on Windows or Mac based desktops or laptops:

Recently viewed Books

Help make us better

We’re always looking for ways to improve. If you’ve got feedback or suggestions about how we can do better, we’d love to hear from you.

Note: If you’re looking to solve a problem with your URMS eReader, app, or purchase, visit our Help page, or submit a help request.

What is the purpose of your visit?
Did you accomplish your goal?
Yes No
Where can we improve?
Your comments*